Antika Eşya Alanlar
Antika Eşya Alanlar
Antika Eşya Alanlar
Antika Alanlar
Antika Ekspertiz
Çengelköy Börekçisi
Kadıköy Antika Alanlar
El Yazma Kitap
Plak Alanlar
Seo
Topraktan Masaya | Lokanta Nevnihal - Topraktan Masaya
Lokanta Nevnihal – Topraktan Masaya
  • GSM. 0532 732 13 64
  • Küçüksu Mahallesi, Mustafa Düzgünman Cd. No:4 Üsküdar/İst

Türkiye’de bir ilk!

Topraktan Masaya.. Türk Gastronomisinde ilk Coğrafi işaretli Lokanta olma özelliğine sahip Mekanımızda sizlere hizmet etmekten gurur duyarız.

Biz Kimiz?

Türkiye’nin ilklerinden olacak olan bu yenilik; doğal tarım ürünlerini, coğrafi işaretli ve yerel malzemeleri lezzet temelinde başrole koyan; topraktan masaya konseptini özel reçeteleri ile ilk kez uygulayacak olan Çengelköy Rasathane’de yepyeni bir dükkan... Lokanta Nevnihal.

Lokanta Nevnihal, Anadolu yemekleri ile gastronomi sektöründe bir ilk olma hedefi ile toprak anadan faydalanmayı özel reçetelerinde misyon edinmiştir. Bu sebepten ötürü, güneşin, toprağın ve yağmurun dengesi ile özgün, mevsiminde yetişen, doğal meyve, sebze, et ve süt ürünlerini mutfağından eksik etmeyen lezzetler ile sağlıklı ve özel bir beslenme modeli oluşturmuştur.

Neden Nevnihal?

Modern ve yöresel tariflerin bir araya gelerek farklı sunum ve pişirme teknikleri kullanılarak hazırlanmış olduğu sağlıklı beslenme trendlerinide Anadolu lezzetleriyle harmanlayan Lokanta Nevnihal dünya’da ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek her ay menüsü değiştiren tek lokanta olma özelliğine sahiptir.

Ünlü Şef Rafet İnce’nin özel yorumları ile Anadolu’daki köylüden alınan 2,850 farklı yerel ürün ile Lokanta Nevnihal yemeklerine lezzet katacaktır. Lokanta Nevnihal ülkemizin 7 bölgesini düşünerek 1 yıl boyunca her ay şehirler arası lezzet rotası çizerek ayın son 3 günü belirlenen şehirlerin meşhur yemeklerini yaparak farklı bir konsept oluşturmaktadır

Lokanta Nevnihal’in evsahibi...

7,800 metrakare bir alana kurulu Lokanta Nevnihal yazlık 180 kişi, kışlık kapalı 130 kişi oturma kapasiteli bir mekandır.
Lokanta Nevnihal’in için de bulunan Tarihi Çengelköy Konağının inşa ediliş tarihi Haziran 1906’dır. 2007 yılında restore edilen konak, Çengelköy mimarisinin tüm özelliklerini taşımaktadır. Konak içerisinde bulunan odaların hepsinin birbirinden farklı mimarı dokuya sahip olması mekanın önemli imzalarından biridir.

Konağın başka bir özelliğide Osmanlı dönemin de bostan olarak kullanılan bahçesi, günümüzün modern çizgileri ile birleştirilerek, hiçbir kimyasal katkı maddesi kullanılmadan doğal tarımı destekleyecek şekilde topraktan masaya Anadolu yemeklerini en iyi şekilde içinde barındırmaktadır.

Lokanta Nevnihal’in bostanının bir başka özelliğide içinde gezen tavuk, dağ keçisi, bıldırcın, sülün gibi av ve kümes hayvanlarının yer almasıdır. Böylece doğal tarım destekli sabah kahvaltılarında, bostanımızdan toparlanan yumurtalar sebze ve meyvelerin tazeliği, misafirlerimize Anadolu tadında yemekler tattırmak, sunumları ile dünya gastronomisi imza atmak hedeflenmektedir.

Biz Kimiz?

Çengelköy Borekçisi
Çengelköy Borekçisi
CEO
“Tarihi Çengelköy Börekçisi, 1985 yılında Aksaray’da sokaklarda ve pazarlarda seyyar bir arabada, el açması börek ile ün salmaya başlamıştır. Murat, Bülent ve Yunus Dilbağı kardeşlerin, çok küçük yaşlarda seyyar araba ile başlayan börekçilik maceraları, babaları Musa Dilbağı’nın börek konusundaki titizliği ile pekişmiştir. Babadan oğula, var olan geleneksel börek tariflerini ve ustalık anlayışını yeni nesil bir anlayışla semt pazarlarında yaygın hale getiren üç kardeş, kulaktan kulağa marka değerini iyice arttırmıştır. ”

error: Tüm İçerik Korunmaktadır.
WhatsApp chat
Antika Eşya Alanlar
Antika Ekspertiz Alanlar
el yazma kuran ı kerim alanlar
antika hat yazı alanlar
antika mobilya alanlar
antika gümüş alanlar
antika saat alanlar
antika ferman alanlar
antika berat alanlar
antika tablo alanlar
antika bronz heykel alanlar
antika hereke halı alanlar
antika kilic alanlar
kadıköy antika eşya alanlar
Antikacılar
Kadıköy Antika Eşya Alanlar
Plak Alan Yerler
Gümüş Alan Yerler